Leśna Restauracja w Oborze  Teren przed restauracją to przede wszystkim przepiękna zielona polanka, ciesząca oczy wszystkim korzystającym z tarasu gościom restauracji. Na tej że polance znajduje się plac zabaw dla najmłodszych gości naszej restauracji. Każdy rodzic uczestniczący w zorganizowanej w restauracji imprezie będzie miał poczucie komfortu nie obawiając się o bezpieczeństwo swojej go dziecka, gdyż plac zabaw znajduje się z dala od zgiełku i ruchu ulicznego. Wszechobecnie dający się odczuć klimat lasu oraz przyjazna atmosfera panująca w restauracji są dopełnieniem znakomitej kuchni i sprawiają, że wszystkie i tak już smaczne i wykwintne dania serwowane w naszej restauracji nabierają dodatkowo magicznego smaku.

Miejsce to posiada własną długoletnią historię, która dla każdego z gości odwiedzających restaurację w Raciborzu – Oborze przed laty ma sentymentalne znaczenie i tak wielu gości powraca do nas. Obecnie restauracja jest częścią Ośrodka szkoleniowo wypoczynkowego.

W restauracji i ośrodku szkoleniowym Leśna organizowane są:

  • Przyjęcia weselne,
  • komunie,
  • przyjęcia okolicznościowe,
  • konferencje,
  • pokazy,
  • imprezy plenerowe,
  • catering,
  • dysponujemy salą z projektorem i ekranem multimedialnym
  • turnusy rehabilitacyjne dla rodziców z dziećmi autystycznymi.

 

Pierwsze otwarcie restauracji miało miejsce już w 1959 roku. Wtedy, jako „Jubilatka” ofertowała swym gościom nie tylko najlepszą w okolicach Raciborza kuchnię, ale również organizowano dla mieszkańców Raciborza i okolic niezwykle popularne w tamtych czasach dancingi i zabawy taneczne. Z biegiem lat jej losy były różne, zmieniali się właściciele oraz nazwy. Po „Jubilatce” był „Hubertus”, potem po prostu "Restauracja Obora".

Dziś na nowo odradza się jako restauracja „Leśna”. Elegancka, a zarazem przytulna w swym wystroju posiada wiele dekoracji o leśnych motywach, które stwarzają jedyny i niepowtarzalny klimat. Cisza i spokój okolicy restauracji oraz bliski kontakt z naturą pozwalają na oderwanie się od codziennego zgiełku i spędzenie miło czasu w gronie najbliższych. Dopełnieniem panującej tu atmosfery, a raczej jej najważniejszym atutem jest wyśmienita kuchnia polska, w której nie brakuje elementów kuchni regionalnej. Specjalnością restauracji jest sakwa z polędwicy wołowej z kurkami, placek z leśniczówki z bukietem szlachetnych grzybów, Przekąska Leśniczego, Schab Lisia Nora, Danie z pod Pnia czy schab z dzika w sosie żurawinowym. Jak nie trudno zauważyć nawet menu restauracji nawiązuje do natury i lasu. Ponadto w karcie restauracji znajdą Państwo desery serwowane zarówno na ciepło jak i zimno.

Restauracja składa się z dużej, przestronnej i klimatyzowanej sali, parkietu tanecznego umożliwiającego zorganizowanie wszelkiego rodzaju imprez tanecznych. Do Państwa dyspozycji przeznaczamy również taras, z którego roztacza się widok na polanę z placem zabaw. Zapraszamy również do Pabu posiadającego niezwykły klimat, gdzie każdy znajdzie poczuje się z pewnością dobrze. Posiadamy również salę kominkową.

W restauracji jest jak i w całym obiekcie istnieje możliwość korzystania z bazprzewodowego dostępu do internetu Wi-Fi.


Leśna poleca